péntek, június 26, 2026

Színkötések, de Te ne legyél babonás!

 
 Az okkult kötések, ezoterikus kötésmágiák olyan spirituális gyakorlatok, amelyek célja két vagy több ember láthatatlan, energetikai összekapcsolása, egy személy befolyásolása, vagy bizonyos negatív minták és entitások rögzítése, és ezekhez való kapcsolódás.

csütörtök, május 14, 2026

Az imádás tisztaságáról.

 



Istent szellemben és igazságban szükséges imádni, mindezt hitben hitből. Ő ilyen közeledést vár és tud elfogadni. Ez az életvitel számunkra az újjászületésünkkel kezdődik, annak már az első napjától. Élni az elé járulás lehetőségének kiváltságával. Leborulni előtte, hódolni személye előtt, tiszta, épp ajándékot/áldozatot vinni és felmutatni számára, mégpedig hálával, teljesen úgy tenni akaratát ahogy azt kéri, itt kezdődik az imádás. Belépni a szeretetvalóságába, hogy viszont szeressük teljes szívünkből, tisztán, az Úr vére által megmosott állapotban. Ez az imádás. Ennek része az is, hogy élő áldozatként járulunk élé, és ez az áldozat, hasonlóan az ó szövetségi áldozatokhoz, szükséges, hogy teljes, egészséges, hibátlan legyen. Ma az újszövetségben ez konkrétan azt jelenti, hogy bűn nélkül, (nincs megvallatlan, rendezetlen bűn az életünkben) így megvalósulva a teljes szívünkből kitétel. (mert nem tartunk meg semennyit az Ego-számára az önakaratunknak)

A nem teljes engedelmesség, végül is engedetlenség. Ezért folyamatosan törekednünk szükséges az őszinte odaszánásra.

De természetesen a hála, megemlékezés az Úr jóságáról, beszédének mély tisztelete és akaratának megértésére való törekvés is kapcsolódik az Istenimádathoz.

A fentiek alapján látható, hogy egyrészt Ismerni szükséges a mi részünkről, Isten elgondolását és akaratát, arról, hogy milyen is, egy Isten előtt kedves Istentisztelet, (hogy kikerüljük a magaválasztotta istentisztelet helytelen gyakorlatait, pld kígyó fogdosó alkalmak, bálványimádással kevert alkalmak és más szektás vonások stb.) milyen a személyes és helyes kapcsolattartás vele. Másrészt folyamatosan törekednünk kell a tökéletlenségünk felszámolására. Hiszen Isten egyértelműen azt kéri legyünk tökéletesek. Megszabta és bemutatta ezt a mércét az Ő egyszülött fiában, Jézusban. Mi pedig örömmel, minden vádlás és kárhoztatás nélkül, (bűnbocsánat öröme) megélhetjük, hogy noha nem vagyunk tökéletesek (a lábunkat naponta szükséges megmosni) mégis teljes szívvel törekedhetünk a tökéletességre, (tiszta épp egészséges áldozat vitelre) hogy mindinkább elváltozzunk az Úr Jézus ábrázatára.

E folyamat által pedig Istenimádásunk valóban szellemben és igazságban történjen meg.  Megjegyzem, ez pedig rendkívüli módon gördülékennyé teszi az Isten különféle ígéreteinek és áldásainak a gyakorlati átvételét is. Egy engedetlen makacs gyermek, nem érti, nem lát rá mélységében az Atya jóságára, mert engedetlensége megvakítja erre. De ahogy az írás utal rá, mi a megtérésünk után már fiak vagyunk. A Szent Szellem segítségével viselkedjünk is, e szerint. Mert az Írás megjegyzi Istenről, a mi okulásunkra: „A tisztával tisztán bánsz, a hamissal azonban hamis módra.” Ez sok mindent megválaszol a számunkra.

Köszönöm a figyelmeteket.

csütörtök, február 12, 2026

Békesség és nyugalom.

 Sajnos nagyon sok hivő nem pihen meg Krisztusban, nem tud bemenni abba a nyugalomba, amit Isten elérhetővé tett számunkra az Úr Jézus Krisztusban.

Nem megy be, hitetlenség, aggodalmaskodás és különféle félelmek miatt. Háborog a szívük és a lelkük is, mert a gondolataik nem felelnek meg ennek a kulcsfontosságú szellemi kitételnek:” egyébként testvérek, ami valóigaz, ami tiszteletreméltó, ami igazságos, ami tiszta (ártatlan), ami barátságos, ami jóhírű, ha van valami erényes, ha van valami magasztos: azt vegyétek figyelembe (arra irányuljanak gondolataitok),”

Azért hoztam a Vida Sándor fordítást, mert nagyon tetszik a „valóigaz” ugyanis ez sokkal többet fedd le mint csupán az igazságnak fordítás, A valóigazság az abszolútum Jézus Krisztus, ami jóval több és sokkal magasabb kategória, mint a rész „Igazság”. De nem akarok elkanyarodni, a lényeg, hogy a nyugalomba való bemenetelhez, szükséges helyesen és a helyes dolgokon gondolkoznunk. Miért? Azért, mert a hitetlenség az aggodalmaskodás és a félelmek elsősorban a gondolkozáson keresztül, pontosabban a láthatókra nézés közben felszabadult gondolkozáson keresztül lépnek be az elmébe, és ezekkel a helytelen és negatív gondolatokkal, sátán a hitet, a reménységet és az Úrtól kapott békességet igyekszik felszámolni a hivő életében. Szóval ne engedd meg magadnak a helytelen az Isten által meghatározott gondolatokkal szembemenő gondolkozást. Ahogy Bunyan utalt rá, vigyáznunk kell a "szemkapunkra" és a "fülkapunkra".

„Mert mi, hívők, bemegyünk a nyugodalomba, miképpen megmondotta: amint megesküdtem az én haragomban, nem fognak bemenni az én nyugodalmamba; jóllehet munkáit a világ megalapításától kezdve bevégezte.” Károli

„Mi viszont azért lépünk be békességébe, mert hívőkké lettünk. Azt mondja ugyanis: "Haragban esküdtem eskümet: ők meg nem látják békességemet!" Pedig a teremtés műve a világ megalkotása óta befejeződött.” Békés-Dalos

„Igyekezzünk tehát bemenni abba a nyugodalomba, hogy valaki a hitetlenségnek ugyanazon példájába ne essék.” Károli

„Iparkodjunk tehát bejutni abba a nyugalomba, nehogy közületek valaki kövesse a hitetlenség példáját és elvesszen.” Békés-Dalos

„Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, amint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!”

„Békességet hagyok rátok, az én békémet adom nektek. Én nem úgy adom nektek, amint a világ adja. Ne nyugtalankodjék szívetek és ne szorongjon!” Békés-Dalos

A kép, John Bunyan (1628-1688) angol író A szent háború c remek könyve alapján.

Köszönöm a figyelmedet.

csütörtök, december 18, 2025

Karácsony, ünnepek, felebaráti szeretet.

 

Nagy öröm számomra, hogy egyre több ember tapasztalja meg Isten valós szeretetét, az által, hogy félre tudta tenni az előítéleteit, és elgondolkozott a sajátjától eltérő világlátásról. Akik így tesznek, felismerik, hogy Isten szeretete folyamatosan áradó és minden időben, (még a legnyomorúságosabb, legsötétebb napokon is) elérhető valóság.  Minden más helyes szeretetnek is ez a forrása.

A probléma az, hogy sokan nem tudják sem elfogadni, sem mások számára felkínálni, pedig ez egyértelműen Isten akarata az emberek számára.

Számos hívő és még Istenre jelenleg nem figyelő embert megismertem, akik remek emberek, de sokuknál a szeretet átvétele és továbbítása komoly problémába ütközik. Ezért sokszor nem minden ok nélkül, olyan véleményt hallunk felőlük, hogy törvénykező, annyira száraz, hogy nem, hogy az élő víz nem árad belőle, de még áporodott sem. Szeretetlen, rosszindulatú, nem nyitott, közösség kerülő. Nos ezek mögött legtöbbször egyértelműen kimutatható a szeretet igazságának nem, illetve félre értése. Az írás azt tanítja nekünk, hogy Isten szeretete a legfontosabb! Ezt még elég jól, át is látjuk/megértjük fontosságát, miután elfogadtuk a létezését. De a konkrét, Isten felé meglévő szeretetünk meglétének az igazi hitelesítője, pontosan, az, hogy az Isten képmására teremtett emberekhez hogyan viszonyulunk. Azokhoz, akik a közvetlen közelünkben élnek, akik tőlünk várnak kimondva, kimondatlanul segítséget az életük bármely területére nézve. Ezek az emberek, hasonlóan, ahogy veled is előfordul a kapcsolataidban, meg tudnak bántani, vétkezni tudnak ellened, hidegek, szeretetlenek, közömbösek tudnak lenni veled szemben. Az ilyen emberek hozzánk hasonlóan arról a szükségről adnak jelzést, hogy irgalomra, megbocsájtásra, szeretetre van szükségük. Ahogy ezekhez, az emberekhez viszonyulsz, az igen sokat elárul az Istennel való kapcsolatodról, az önértékelésedről. Egész pontosan arról, hogy értékeled e magad annyira /legalább annyira/ hogy úgy szeresd magad, mint embertársaidat, és úgy cselekedj velük szemben, ahogy az fordított esetben neked is jól esne. Nos az egészséges önszeretet, önértékelés, önbecsülés teljesen Biblia dolog. Ezt leginkább az Istennel való megbékült kapcsolatból és az értékhordozó embertársainkkal való interakciókból nyerhetjük meg. Mindenki azt tudja adni, amivel rendelkezik. Ezért fontos, hogy mind magad, mind másokat érintően tudd fogadni azt a szeretetet, amivel Isten, és a környezetedben lévő értékképviselő, értéképítő emberek, nap mint nap készek körbevenni, és áldásodra lenni.

„Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?”

„Lássátok milyen nagy szeretetet adott nekünk az Atya, hogy Isten fiainak neveztetünk! A világ azért nem ismer minket, mert nem ismerte meg Őt. Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Ő hozzá; mert meg fogjuk őt látni, amint van.”

„Mi tudjuk, hogy általmentünk a halálból az életbe, mert szeretjük a mi atyánkfiait. Aki nem szereti az ő atyjafiát, a halálban marad. Aki gyűlöli az ő atyjafiát, mind embergyilkos az: és tudjátok, hogy egy embergyilkosnak sincs örök élete, ami megmaradhatna ő benne.

Arról ismertük meg a szeretetet, hogy Ő az ő életét adta érettünk: mi is kötelesek vagyunk odaadni életünket a mi atyánkfiaiért. Akinek pedig van miből élnie e világon, és elnézi, hogy az ő atyjafia szükségben van, és elzárja attól az ő szívét, miképpen marad meg abban az Isten szeretete? Fiacskáim, ne szóval szeressünk, se nyelvvel; hanem cselekedettel és valósággal.”

Szóval az ünnepek!

"Kövessétek mindenki irányában a békességet."

Vásárlás, sürgés forgás, miegymás. Ezek olyan helyzeteket szülnek melyek felkavarják, sőt, ki is akaszthatják az ember érzelmeit. Az ilyenkor egyértelműen megmutatkozó feszültségekben is érdemes szem előtt tartani, hogy mi a békesség követei is vagyunk, mindenki irányában!

Áldott, örömteli karácsonyt kívánok neked kedves olvasó, függetlenül attól, hogy az Úr Jézus mikor született.

Köszönöm a megtisztelő figyelmedet.